y2mate.com - Karel Gott zpívá Hare Krišna_360p.mp4

III. BENDRUOMENĖS VEIKLOS TIKSLAI

3. 1. Suburti siekiančius dvasinio tobulėjimo žmones, skatinti jų organizuotumą ir sugebėjimą atstovauti jų interesams. Padėti žmonėms aiškiau suvokti skirtumą tarp dvasios ir materijos, tarp amžino ir laikino; patarti žmonėms, praktikuojantiems dvasinį gyvenimą, atskleisti materialistinio gyvenimo trūkumus (gimimas, ligos, senatvė ir mirtis) ir kaip jų išvengti.

3. 2. Skleisti Krišnos Sąmonę taip, kaip ji apreikšta šventraščiuose „Šrimad-Bhagavatam“, „Čaitanya Čaritamrita“ ir „Bhagavad-Gita“ ir kitose Gaudijos Vaišnavų ačaryjų raštruose.

3. 3. Atstovauti narių interesams valdžios institucijose, teismuose, nevyriausybinėse organizacijose, taip pat tarptautinėse organizacijose ir institucijose, teikti įvairiapusę informaciją ir pagalba bendruomenės nariams; užmegzti ir palaikyti ryšius su kitomis bendruomenėmis Lietuvoje, bei užsienyje.

3. 4. Padėti žmonėms suvokti savo ryšį su Dievo Asmenybę, ugdyti brolybės jausmą visoms gyvoms būtybėms, kadangi visi esame Dievo vaikai.

3. 5.  Bendruomenė veikia socialinės apsaugos, kultūros, švietimo srityse.  Bendruomenė skleidžia Ahimsa – taikų, subalansuotą, natūralų gyvenimo būdą, kupiną dvasinių vertybių.

3. 6. Atgaivinti ir skleisti internetinėje  erdvėje, televizijos ir radijo laidomis, festivaliais, šventėmis, kursais, paskaitomis, seminarais Gaudijos vaišnavizmą, Vedų kultūrą: Ajurvedos (gyvenimo), Vastu (architektūros), Džiotiša (astrologija), Arthašastros (valdymo), Bhautika (psichologija) ir kitas šastras (raštus) leidžiant knygas ir žurnalus, brošiūras skrajutes, lankstukus, plakatus.


Bendruomenės sąskaita: LT61 5015 9000 1400 1187 

Bendruomenės kodas 305278444 

Vegetariniai valgiai.pdf

Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė įsteigta: 

2019/10/14 

Tesingumo ministerijoje! 


Ačiū visiems prisidėjusiems tiek morališkai, tiek idėjiškai, tiek finansiškai!

 Visi norintys paremti bendruomenę finansiškai ir nori būti įvardinti puslapyje, apie tai praneškite el. paštu saulesjega@gmail.com, kitu atveju jūsų auka liks anoniminė ir viešai jūsų tapatybės neatskleisime. 

Keturi Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės reguliuojamieji principai: 

1.Jokia forma nevalgyti mėsos, žuvies, kiaušinių, grybų.

2.Draudžiamos visos svaiginančios priemonės-alkoholis, narkotikai, kava, juoda arbata, rūkalai, grybai. 

3.Draudžiami azartiniai žaidimai. 

4.Laikomasi tik santuokinių lytinių santykių. 

Šių keturų nuodėmingo gyvenimo principų nesilaikymas tiesiogiai sunaikina keturis civilizuoto gyvenimo pagrindus: tapah – susitvardymą (asketizmą) (sunaikina alkoholis ir svaigalai), śaučam - švarą (neleistini lytiniai santykiai), daya – gailestingumą, mielaširdingumą ir dosnumą (mėsa) ir satyam - teisingumą (azartiniai žaidimai) („Śrīmad Bhāgavatam“ 1.17.24)Interviu dienraščiui "Sekundė".mp4
Žinių radijas interviu.mp4
Gaudijos vaišnavai ir JTO LT.mp4
Bkhagavad-Gita_Kak_Ona_Est_1972-1-E_Izdanie (2).pdf

Skirkite gyventojų pajamų mokesčio dalį (nuo pernai sumokėtų mokesčių):

JŪS GALITE PRISIDĖTI!

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje ir prisidėti kaip tik galite: idėjomis, darbais, savanoryste, finansine parama. Dėl idėjų, darbų ir išsamesnės informacijos bei pagalbos dėl 1,2 % paramos skyrimo kreipkitės el. paštu saulesjega@gmail.com 

Sąskaita: LT61 5015 9000 1400 1187 

Bendruomenės kodas 305278444 

Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė


Visuotine_zmogaus_teisiu_deklaracija.pdf
ECHR_LIT.pdf
bhagavad-gita-as-it-is.pdf

Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės pozicija

1. VISUOTINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJA 

18 straipsnis Kiekvienas žmogus turi teisę į minties, sąžinės ir religijos laisvę; ši teisė apima laisvę keisti savo religiją ar tikėjimą, taip pat laisvę išpaţinti ir skelbti savo religiją ar tikėjimą tiek vienam, tiek kartu su kitais, viešai ar privačiai, mokant, praktikuojant tikėjimą, laikant pamaldas ir atliekant apeigas.

 19 straipsnis Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti; ši teisė apima laisvę nekliudomam turėti savo nuomonę ir ieškoti informacijos bei idėjų, jas gauti ir skleisti visokiomis priemonėmis ir nepaisant valstybės sienų.  Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė atstovauja ilgaamžę monoteistinę Indijos vaišnavų (Višnu garbintojų) tradiciją. Britannicos Enciklopedijos duomenimis 70 proc. induizmo atstovų išpažįsta Višnu garbinimą. Gaudiya (Bengalijos) vaišnavų pakraipa, susiformavusi XV amžiuje, kaip ir daugelis tradicinės Vedų religijos pasekėjų laikosi griežtų vegetarinių principų. Jie nevalgo mėsos, žuvies,kiaušinių ir grybų. Tai yra jų religinis ir etinis įsitikinimas, kurį privalo gerbti kitų konfesijų atstovai bei žmogaus teisių gynėjai. Mahatma Gandhi, visame pasaulyje pripažintas vienu iš ryškiausiu XX a. politinių ir dvasinių lyderių aktyviai propagavo etinio vegetarizmo principus. Vegetarizmas turi senas tradicijas Europoje ir Lietuvoje. Didžiosios Britanijos Vegetarų draugija susiformavo dar XIX a. Dabar statistika rodo, jog 11 proc. Didžiosios Britanijos gyventojų yra vegetarai. Lietuvoje vegetarizmą kaip etinę ir sveikatos alternatyvą aktyviai propagavo Vydūnas. Šiuo požiūriu Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė turi tvirtą poziciją: gyvūnų žudymas maistui yra nepateisinamas etiškai, nuodėmingas religiniu požiūriu ir daugeliu atžvilgiu kenksmingas sveikatai bei aplinkai.

2. Vegetarišką mitybą laikydami sveikesne už mėsišką, Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės nariai sąmoningai kreipia savo vaikus į vegetarizmą. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė nepateisina prievartos vaikų (bei kitų būtybių atžvilgiu). Tėvai turi teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

3. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė teiginius, jog vegetariška mityba vaikams yra kontraindikuotina, laiko politizuotais ir be pagrindo. Pasaulyje yra atlikta daugybė studijų apie vaikų vegetarišką maitinimą, kurios parodė, jog gerai suplanuota vegetariška (ir veganiška) mityba yra visiškai pakankama vaiko pilnaverčiam brendimui. Štai kelios citatos:

a.  „Vegetarams ir veganams (tiems kurie visiškai nevalgo gyvulinių produktų, tarp jų ir pieno produktų) įmanoma adekvati mityba sėkmingam nėštumui ir maitinimui krūtimi, jie turi gerai išmanyti maisto suderinamumą ir rūpestingai planuoti  savo meniu.“„Ankstyvo gyvenimo mityba ir sveikata visam gyvenimui.“ Britų Medikų Asociacija, 2009 vasaris.

b. „Gerai suplanuota vegetariška dieta yra tinkama asmenybėms visose gyvenimo ciklo stadijose: nėštumo metu, maitinant krūtimi, kūdikystėje, vaikystėje ir paauglystėje."Amerikos Dietologijos Asociacija, 2009

c.  „Vaikai, kurie valgo gerai suplanuotą vegetarišką maistą, patenkina visus mitybos poreikius augimui“. Britų Dietologijos Asociacija, 1995

Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė skatina savo narius domėtis šiais tyrimais ir patiems planuoti vaikų mitybą. Padėdami bendruomenių nariams geriau planuoti vegetarišką mitybą, Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės reguliariai rengia praktinius kursus ir paskaitas apie pilnavertę vegetarišką mitybą. Gaudijos vaišnavų religija dėl dėmesio maistui ir patiekalų įvairovės daug kur pasaulyje vadinama virtuvės religija. Apsilankius vienoje iš mūsų švenčių ir galima tuo lengvai įsitikinti.

4. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė labai gerai suvokia, jog blogai suplanuota ar nesąmoninga vegetariška mityba gali būti nepakankama ar žalinga. Tuo pat metu Lietuvos sveikatos ir mirtingumo statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų (kurie yra ne vegetarai) gyvena ypatingai nesveikai ir miršta nuo klaidingos mitybos ar žalingų įpročių. Pusė Lietuvos gyventojų miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Daugybė tyrimų parodė, jog vegetarai šiomis ligomis serga keturis kartus rečiau. Vegetarai bent dvigubai rečiau serga įvairiomis vėžio formomis, nuo kurio Lietuvoje miršta 25 proc. žmonių. Todėl argumentai apie vegetarizmo keliamą žalą yra juokingi.

5. Dauguma vaikų Gaudijos vaišnavų religinėje bendruomenėje maitinami vegetariškai ir jų tėvai nuolatos tikrina jų sveikatą. Daugelis gydytojų yra nustebę, kad dažnai šie vaikai yra sveikesni nei jų bendraamžiai ne vegetarai. Tyrimų duomenys taip pat patvirtino, jog vaikams su aukštesniu intelekto koeficientu (IQ) yra didesnė tikimybė tapti vegetarais. Tuo pat metu Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė niekaip neatsakinga už klaidingą vaikų mitybą, kai tėvai nesilaiko standartinių ir moksliškai pagrįstų mitybos rekomendacijų vaikams vegetarams. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė palieka teisę tėvams patiems  tinkamai rūpintis savo vaikais suteikdama rekomendacijas.

6. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė nėra susijusi su Ajurvedos mokymu ar pasekėjais. Ajurveda yra Indijos Vedų tradicijos dalis ir moko sveiko gyvenimo būdo. Ji nesusijusi su religija ar garbinimu. Nors Ajurvedos pasekėjai gali būti vegetarais jų mitybos ypatumai gali būti kitokie nei Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės narių, todėl detalesnės informacijos apie Ajurvedos pasekėjų mitybą siūlome teirautis pas juos.

Jums pageidaujant, galime surinkti ir pateikti informaciją bei nuorodas apie tyrimus susijusius su vegetariška mityba. Didžią dalį resursų patys atrasite Tarptautinės Vegetarų Sąjungos svetainėje www.ivu.org.  Amerikos Dietologijos Asociacijos pranešimą apie vegetarišką dietą surasite čia: http: //www.eatright.org/About/Content.aspx?id=8357.  Jei vis dėlto esate įsitikinę, kad vegetariška mityba vaikams yra žalinga, prašome jūsų pateikti realių tyrimų ir studijų rezultatus bei išvadas, o ne vadinamųjų Lietuvos specialistų nuomonę, bei požiūrius.

 


Vegetariniai valgiai.pdf
Interviu dienraščiui "Sekundė".mp4
Bkhagavad-Gita_Kak_Ona_Est_1972-1-E_Izdanie (2).pdf

Skirkite gyventojų pajamų mokesčio dalį (nuo pernai sumokėtų mokesčių):

JŪS GALITE PRISIDĖTI!

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje ir prisidėti kaip tik galite: idėjomis, darbais, savanoryste, finansine parama. Dėl idėjų, darbų ir išsamesnės informacijos bei pagalbos dėl 1,2 % paramos skyrimo kreipkitės el. paštu saulesjega@gmail.com 

Sąskaita: LT61 5015 9000 1400 1187 

Bendruomenės kodas 305278444 

Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė


Visuotine_zmogaus_teisiu_deklaracija.pdf
ECHR_LIT.pdf
bhagavad-gita-as-it-is.pdf

Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės pozicija

1. VISUOTINĖ ŽMOGAUS TEISIŲ DEKLARACIJA 

18 straipsnis Kiekvienas žmogus turi teisę į minties, sąžinės ir religijos laisvę; ši teisė apima laisvę keisti savo religiją ar tikėjimą, taip pat laisvę išpaţinti ir skelbti savo religiją ar tikėjimą tiek vienam, tiek kartu su kitais, viešai ar privačiai, mokant, praktikuojant tikėjimą, laikant pamaldas ir atliekant apeigas.

 19 straipsnis Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai laikytis savo įsitikinimų ir juos reikšti; ši teisė apima laisvę nekliudomam turėti savo nuomonę ir ieškoti informacijos bei idėjų, jas gauti ir skleisti visokiomis priemonėmis ir nepaisant valstybės sienų.  Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė atstovauja ilgaamžę monoteistinę Indijos vaišnavų (Višnu garbintojų) tradiciją. Britannicos Enciklopedijos duomenimis 70 proc. induizmo atstovų išpažįsta Višnu garbinimą. Gaudiya (Bengalijos) vaišnavų pakraipa, susiformavusi XV amžiuje, kaip ir daugelis tradicinės Vedų religijos pasekėjų laikosi griežtų vegetarinių principų. Jie nevalgo mėsos, žuvies,kiaušinių ir grybų. Tai yra jų religinis ir etinis įsitikinimas, kurį privalo gerbti kitų konfesijų atstovai bei žmogaus teisių gynėjai. Mahatma Gandhi, visame pasaulyje pripažintas vienu iš ryškiausiu XX a. politinių ir dvasinių lyderių aktyviai propagavo etinio vegetarizmo principus. Vegetarizmas turi senas tradicijas Europoje ir Lietuvoje. Didžiosios Britanijos Vegetarų draugija susiformavo dar XIX a. Dabar statistika rodo, jog 11 proc. Didžiosios Britanijos gyventojų yra vegetarai. Lietuvoje vegetarizmą kaip etinę ir sveikatos alternatyvą aktyviai propagavo Vydūnas. Šiuo požiūriu Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė turi tvirtą poziciją: gyvūnų žudymas maistui yra nepateisinamas etiškai, nuodėmingas religiniu požiūriu ir daugeliu atžvilgiu kenksmingas sveikatai bei aplinkai.

2. Vegetarišką mitybą laikydami sveikesne už mėsišką, Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės nariai sąmoningai kreipia savo vaikus į vegetarizmą. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė nepateisina prievartos vaikų (bei kitų būtybių atžvilgiu). Tėvai turi teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.

3. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė teiginius, jog vegetariška mityba vaikams yra kontraindikuotina, laiko politizuotais ir be pagrindo. Pasaulyje yra atlikta daugybė studijų apie vaikų vegetarišką maitinimą, kurios parodė, jog gerai suplanuota vegetariška (ir veganiška) mityba yra visiškai pakankama vaiko pilnaverčiam brendimui. Štai kelios citatos:

a.  „Vegetarams ir veganams (tiems kurie visiškai nevalgo gyvulinių produktų, tarp jų ir pieno produktų) įmanoma adekvati mityba sėkmingam nėštumui ir maitinimui krūtimi, jie turi gerai išmanyti maisto suderinamumą ir rūpestingai planuoti  savo meniu.“„Ankstyvo gyvenimo mityba ir sveikata visam gyvenimui.“ Britų Medikų Asociacija, 2009 vasaris.

b. „Gerai suplanuota vegetariška dieta yra tinkama asmenybėms visose gyvenimo ciklo stadijose: nėštumo metu, maitinant krūtimi, kūdikystėje, vaikystėje ir paauglystėje."Amerikos Dietologijos Asociacija, 2009

c.  „Vaikai, kurie valgo gerai suplanuotą vegetarišką maistą, patenkina visus mitybos poreikius augimui“. Britų Dietologijos Asociacija, 1995

Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė skatina savo narius domėtis šiais tyrimais ir patiems planuoti vaikų mitybą. Padėdami bendruomenių nariams geriau planuoti vegetarišką mitybą, Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės reguliariai rengia praktinius kursus ir paskaitas apie pilnavertę vegetarišką mitybą. Gaudijos vaišnavų religija dėl dėmesio maistui ir patiekalų įvairovės daug kur pasaulyje vadinama virtuvės religija. Apsilankius vienoje iš mūsų švenčių ir galima tuo lengvai įsitikinti.

4. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė labai gerai suvokia, jog blogai suplanuota ar nesąmoninga vegetariška mityba gali būti nepakankama ar žalinga. Tuo pat metu Lietuvos sveikatos ir mirtingumo statistika rodo, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų (kurie yra ne vegetarai) gyvena ypatingai nesveikai ir miršta nuo klaidingos mitybos ar žalingų įpročių. Pusė Lietuvos gyventojų miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Daugybė tyrimų parodė, jog vegetarai šiomis ligomis serga keturis kartus rečiau. Vegetarai bent dvigubai rečiau serga įvairiomis vėžio formomis, nuo kurio Lietuvoje miršta 25 proc. žmonių. Todėl argumentai apie vegetarizmo keliamą žalą yra juokingi.

5. Dauguma vaikų Gaudijos vaišnavų religinėje bendruomenėje maitinami vegetariškai ir jų tėvai nuolatos tikrina jų sveikatą. Daugelis gydytojų yra nustebę, kad dažnai šie vaikai yra sveikesni nei jų bendraamžiai ne vegetarai. Tyrimų duomenys taip pat patvirtino, jog vaikams su aukštesniu intelekto koeficientu (IQ) yra didesnė tikimybė tapti vegetarais. Tuo pat metu Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė niekaip neatsakinga už klaidingą vaikų mitybą, kai tėvai nesilaiko standartinių ir moksliškai pagrįstų mitybos rekomendacijų vaikams vegetarams. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė palieka teisę tėvams patiems  tinkamai rūpintis savo vaikais suteikdama rekomendacijas.

6. Gaudijos vaišnavų religinė bendruomenė nėra susijusi su Ajurvedos mokymu ar pasekėjais. Ajurveda yra Indijos Vedų tradicijos dalis ir moko sveiko gyvenimo būdo. Ji nesusijusi su religija ar garbinimu. Nors Ajurvedos pasekėjai gali būti vegetarais jų mitybos ypatumai gali būti kitokie nei Gaudijos vaišnavų religinės bendruomenės narių, todėl detalesnės informacijos apie Ajurvedos pasekėjų mitybą siūlome teirautis pas juos.

Jums pageidaujant, galime surinkti ir pateikti informaciją bei nuorodas apie tyrimus susijusius su vegetariška mityba. Didžią dalį resursų patys atrasite Tarptautinės Vegetarų Sąjungos svetainėje www.ivu.org.  Amerikos Dietologijos Asociacijos pranešimą apie vegetarišką dietą surasite čia: http: //www.eatright.org/About/Content.aspx?id=8357.  Jei vis dėlto esate įsitikinę, kad vegetariška mityba vaikams yra žalinga, prašome jūsų pateikti realių tyrimų ir studijų rezultatus bei išvadas, o ne vadinamųjų Lietuvos specialistų nuomonę, bei požiūrius.